ZIMNÉ ZÁHRADY

Zimná záhrada býva obľúbeným spôsobom rozšírenia interiéru. Je však dôležité si uvedomiť na čo má Váš nový priestor slúžiť. Či ide skôr o predĺženie letnej sezóny poprípade občasné posedenie v zime alebo chcete priestor využívať celoročne a tým plnohodnotne rozšíriť svoj interiér o jedáleň či wellness. Každému vyhovuje niečo iné a univerzálne riešenie nie je. My sa zaoberáme akýmikoľvek riešeniami, ktoré vďaka našim možnostiam pripravujeme individuálne po technickej stránke aj po dizajnovej stránke. Máme svojho architekta a nerealizujeme systémové zimné záhrady, venujeme sa výhradne originálnym riešeniam na mieru. 

SPACE line

ART line

SPOT line

Aby sme náš koncept zjednodušili a rozlíšili, nazvali sme nami dodávané zimné záhrady podľa ich využitia. Pre predĺženie sezóny a zasklenie terasy, čiže pri realizácii studenej zimnej záhrady používame názov SPACEline. Ak potrebujete plnohodnotne rozšíriť Váš interiér o ďalšiu miestnosť, ide v našom prípade o ARTline. Poprípade potrebujete postaviť zimnú záhradu na záhrade či pri bazéne, tak toto riešenie nazývame SPOTline.
Našou najväčšou devízou je, že ponúkame na výber najväčší výber zasklievacích systémov a každý vieme odprezentovať v našom Showroome na reálnej vzorke. Dizajnovú štúdiu rieši skúsený architekt, ktorý Vám spraví štúdiu aj celý projekt pre úrady ak je treba.
Nevieme Vám síce zaručiť najpriaznivejšiu cenu na trhu, ale určite si stojíme za tým, že "NIKTO NEMÁ DIZAJN AKO MY"

ROZŠÍRTE
si váš
INTERIÉR

Navrhujeme a realizujeme nasledovné:

SPACE line

STUDENÁ ZIMNÁ ZÁHRADA

Ak chcete rozšíriť svoj obytný priestor, kde by ste si vedeli predĺžiť leto na terase a zároveň Vám ide o jedinečný dizajn, zimná záhrada SPACEline je to ideálne riešenie. Je to studená zimná záhrada bez prerušených tepelných mostov po obvode, avšak s vždy teplou strechou ako by išlo o obytný priestor. SPACEline dáva možnosť použiť širokú škálu zasklievacích systémov, ktoré tvoria základ a ktoré určujú jej funkčnosť. Ak vám ide o výhľad, použite bezrámový. Ak Vám ide o teplo, lebo ju chcete použiť občas aj v chladných mesiacoch, použite rámový s dvojsklom. Keď preferujete v lete celkom otvoriť a v zime úplne zavrieť, použite skladací. Je len na Vás čo si u nás vyberiete. V našom Showroome nájdete najväčšie množstvo kvalitných systémov na reálnych zabudovaných vzorkách, kde Vám odporučíme to najlepšie riešenie pre Vás.

ART line

TEPLÁ ZIMNÁ ZÁHRADA

Teplá zimná záhrada ARTline je stvorená pre rozšírenie Vášho priestoru o ďalšiu plnohodnotnú obytnú plochu. Väčšina našich klientov ju využíva ako jedáleň, zväčšenie obývačky alebo wellness. Jej realizácia vyžaduje viac úsilia aj zo strany klienta, lebo je častokrát potrebné povolenie od úradov. Zároveň je potrebné mať pripravený odizolovaný podklad a premyslené vykurovanie. Takáto zimná záhrada si už prípravu od architekta bezpodmienečne vyžaduje, keďže ide o reálnu prístavbu. Netreba sa toho však báť, máme naozaj bohaté skúsenosti a to aj s atypickými konštrukciami. Objednajte sa k nám na konzultáciu a my Vám v našom Showroome pomôžeme vybrať optimálne riešenie zasklenia. Ponúkame veľký výber systémov, ktoré si u nás pozriete na reálnych zabudovaných vzorkách. 

SPOT line

VOĽNE STOJACA ZIMNÁ ZÁHRADA

Zimná záhrada SPOTline je voľne stojaca konštrukcia ktorú možno umiestiť na záhradu či k bazénu, poprípade nad bazén. Vie byť realizovaná ako teplá aj studená. Je už na Vás či ju budete využívať ako letnú kuchyňu, wellness alebo exteriérovú obývačku. Nám stačí zadať podmienky a my navrhneme to najlepšie pre Vás. Tak ako pri zimnej záhrade SPACEline a ARTline aj tu platí, že máte na výber množstvo zasklievacích systémov ktoré nájdete u nás v Showroome CELÝ ROK NA TERASE. V našom showroome sú vystavené reálne zabudované vzorky a tak si daný systém viete vyskúšať skôr ako ho zaplatíte. Aj tu platí, že viete využiť služby nášho architekta, ktorý Vám navrhne riešenie podľa Vašich predstáv. Toto riešenie slúži ako podklad pre cenovú ponuku. Zároveň vie pomôcť pri vybavení povolení ak sú potrebné.

PRÍSTAVBY k domom

Okrem zimných záhrad sa venujeme aj návrhom a dodávkam rozsiahlejšich celkov, ktoré majú oproti zimným záhradám presne stanovené využitie a môžu pozostávať z viac ako jednej miestnosti. Klient v tomto prípade potrebuje vybudovať plnohodnotný obytný priestor, ktorý má spĺňať špecifické,  funkčné a dizajnové nároky avšak svojim výzorom pripomína "zimnú záhradu". Ide o vybudovanie druhej obývačky, welnesu, miestnosti k bazénu, alebo napríklad pracovne.
Rozdiel oproti zimným záhradám je, že takýto zámer potrebuje projekt od architekta kvôli stavebnému úradu a kvôli iným profesiám ako je kurenár, elektrikár a podobne. Najčastejšie sa jedná o oceľové nosné konštrukcie, veľké presklenné plochy doplnené prevetrávanou fasádou. Takéto prístavby na jednom "malom" objekte obsahujú veľa komplikovaných detailov. Ak má byť výsledok dokonalý je potrebná stopercentná príprava a súhra architekta s realizátorom.
Firma almon s.r.o. má bohaté skúsenosti s návrhom a realizáciou takýchto objektov a máme vlastného autorizovaného architekta. Vďaka tomu sme zvyknutí príjímať nové zadania aj keď sa na začiatku zdajú nerealizovateľné. 

NÁVRH zimnej záhrady

Zimné záhrady s nami navrhuje náš skúsený architekt.

Vypracuje štúdiu a vizualizácie.

Navrhne okolitý exteriér, svietidlá, nábytok.

Vyrieši ostatné stavebné detaily, ktoré je treba pred vybudovaním zimnej záhrady.

Odporučí zasklievací a tieniaci systém.

Pomôže s vybavením stavebného povolenia, ak je treba.

Dodá podklad na vypracovanie cenovej ponuky.

...a mnoho ďalšieho.