O ALMON S.R.O.

Sme navždy mladá firma, vybudovaná na pevných základoch. Navždy mladá preto, lebo neustále začíname s niečim novým a preto sme akoby stále na začiatku. Veríme, že nám táto vlastnosť ostane čo najdlhšie!

Začali sme ako študenti ...

V roku 2008 sme založili našu prvú firmu alurys s.r.o., ktorá bola logickým krokom Pavla Németha po skončení VŠ Stavebnej v Bratislave. Už počas posledných dvoch rokov štúdia sme viac riešili fasády, sklo či hliník ako samotnú školu a spolupracovali sme na mnohých realizáciách. Po založení firmy alurys s.r.o. nám začalo obdobie ozajstného štúdia. V tej dobe sme boli jediná, na Slovensku pôsobiaca firma v oblasti projektovania sklo-hliníkových a prevetrávaných fasád. Bolo to obdobie, keď sa stavali dva naj-projekty tej doby v Bratislave (Eurovea a River Park), na ktorých sme skoro dva roky spolupracovali s tými najlepšími. Bola to šanca naučiť sa riešiť atypické konštrukcie a pozerať sa na veci inak. Zistili sme, že "nedá sa" neexistuje a je to len výhovorka pre ľudí, ktorí sú zvyknutí riešiť iba katalógové riešenia.

NEDÁ
sa
NEEXISTUJE

... a teraz je nás kopec.

Naučili sme sa mnohé o skle, kovoch, výrobných možnostiach, statike, teplotechnike, spojovacích a kotviacich prvkoch či stavebnej chémii. Preto bol pre nás ďalší logický krok začať stavať a realizovať. Ako všetko na začiatku, ani tento krok pre nás nebol jednoduchý. Museli sme si nájsť vlastných dodávateľov materiálu, náradia, montáže a mnoho ďalšieho, čo sme k výstavbe potrebovali. Našim cieľom bolo začať realizovať sklo-hliníkové stavby, no s vyššou pridanou hodnotou. Lebo získané skúsenosti pri návrhoch zložitých konštrukcií, ktoré sme predtým navrhovali, sme chceli zúročiť v čo najväčšej miere. Podarilo sa! V roku 2011 sme založili stavebno-obchodnú spoločnosť almon s.r.o. . Tím špičkových technikov a nadobudnuté know-how nám ostali a nič nám nebránilo začať dobýjať svet skla a hliníka v stavebníctve. Vytvorili sme stabilný tím stavebných inžinierov, ktorí sú oporou pre našu celú firmu - celú almon rodinu!

SKVELÝ
tím
ODBORNÍKOV

Úspech je v inováciách, kvalite a v prístupe k ľudom ...

Našim cieľom je byť najlepší vo všetkých ohľadoch. Preto robíme veci tak, aby sme sa neustále zdokonaľovali, rozvíjali a inovovali. Minimálne potiaľ,  pokiaľ je to možné a ešte viac. Dôkazom je aj zásadná zmena, ktorú sme spravili v roku 2013. Presťahovali sme sa na prestížnu adresu na Bajkalskú ulicu do budovy, ktorá je zároveň našou referenciou. Hlavným dôvodom sťahovania bolo otvorenie showroomu Design Life, no v neposlednom rade aj vyšší štandard kancelárskych priestorov. Zobrali sme celé poschodie a rozdelili ho na časť showroom a časť office. Našim prianím bolo mať exkluzívny showroom so zameraním na sklo v interiéri a exteriéri a to na vzorkách "jedna k jednej", čiže žiadne kufríkové vzorky. Aby klienti a architekti mali stabilné miesto v obchodných, nie kancelárskych priestoroch, kde sa všetci môžu prísť poradiť a vyskúšať si mnohé na reálnych vzorkách. No zmenili sme sa aj v ďalších ohľadoch. Koncom roka 2014 sme zakúpili profesionálny 3D program Inventor, ktorý nám oproti konkurencii dáva nekonečné možnosti pri návrhu a výrobe zložitých organických konštrukcií.

... budúcnosť je o neustálom rozvíjaní sa!

Nemáme radi stagnáciu na jednom mieste a radi sa posúvame ďalej. Preto od roku 2016 máme pre všetkých otvorený nový dizajnový showroom Celý rok na terase, ktorý nájdete na rovnakej adrese. Jeho cieľom je ponúkať komplexný sortiment produktov a služieb v oblasti trávenia voľného času na terase po celý rok. Od návrhu architekta až po ucelenú realizáciu, vrátane zimných záhrad, presklení terás, drevených terasových podláh či doplnkových produktov ako sú nábytok, ohrievače a grily. Je to zároveň veľká vzorkovňa prevetrávaných fasád a tieniacej techniky. Všetky vzorky sú samozrejme vyhotovené v reálnych rozmeroch a to vrátane dvoch dizajnových zimných záhrad.

NAŠE
jedinečné
SHOWROOMY

Posledný krok ku samostatnosti? Vlastná výroba!

Bolo len otázkou času kedy si vybudujeme aj vlastnú výrobnú dielňu. Po dlhých rokoch skúšania rôznych výrobcov sme boli "donútení" začať si vyrábať sami. Preto v lete roku 2017 prišlo k tomu, že sme nad touto myšlienkou seriózne uvažovali. Zo slov sa stali skutky a v septembri 2017 sme otvorili našu vlastnú výrobnú dielňu. Dôvody boli jednoznačné! Kvalita, rýchlosť, kvalita, rýchlosť! Ešte asi veľa času uplynie, kým si na seba zarobí, ale inej cesty pre nás nebolo. Dielňa je zameraná na precíznu ručnú prácu so 100% výsledkom.

Na záver

Máme za sebou dlhé a krásne obdobie plné zmien, pádov a rastov, no tešíme sa na budúcnosť a veríme, že sa nám podarí navrhnúť a postaviť ešte veľa krásnych a zaujímavých stavieb. Bez Vás to však nejde, preto nás neváhajte kontaktovať ak potrebujete čokoľvek z nášho ponúkaného portfólia.

Ďakujeme a tešíme sa na všetkých!
Váš almon

KVALITA
a
ZÁRUKA