SKLO HLINÍKOVÉ FASÁDY

Firma almon s.r.o. dodáva hliníkové fasády od renomovanej nemeckej značky Wicona, ktorá patrí medzi svetových lídrov v oblasti vývoja. Máme bohaté skúsenosti s navrhovaním, výrobou a montážou takýchto výrobkov. Zároveň ponúkame nadštandardné služby v oblasti predprojektovej a projektovej prípravy, kde patríme medzi vyhľadávaných odborníkov. Svoje služby a produkty sme schopní odprezentovať v našom Showroome, kde máme vystavené mnohé vzorky. Budeme radi ak sa nám ozvete a dohodnete si stretnutie, kde Vám odporučíme to ideálne riešenie pre Vás. 

FASÁDY
PRESKLENNÉ

možnosti fasád

Stĺpko-priečková fasáda WICTEC 50

Stĺpko-priečková fasáda je základný typ sklo-hliníkových fasád. Je obľúbená kvôli svojej rozmanitosti členenia, hlavne v administratívnych objektoch ako aj v špecifických prípadoch rezidenčných objektov. Medzi jej hlavnú výhodu patrí relatívne veľký rozpon či už do šírky alebo do výšky. Názov vyplýva z jej technického prevedenia, ktoré je tvorené zvyslou časťou (stĺpikom) a vodorovnou časťou (priečkou). Skladový rozmer oboch je 6 metrov a je to vlastne limit čo sa do výšky a šírky týka. Pohľadová šírka je 50 milimetrov, čo z nej robí naozaj subtílny prvok, keďže zvyšok fasády tvorí sklo. Vonkajšia krycia lišta má mnoho prevedení, od slim lišty ktorej hrúbka je len 5 milimetrov až po rôzne profilované industriálne tvary. Štandardná, hranatá je však stále najobľúbenejšia pre jej jednoduchý, nenápadný a praktický vzhľad. Je možné ju dodať aj v tvare, ktorý v sebe nesie skrytú vodiacu lištu pre žalúzie.  

 

Štrukturálna fasáda WICTEC 50

Aj pri štrukturálnych stĺpko-priečkových fasádach platí, že ide o základný typ sklo-hliníkových fasád. Tiež je obľúbená kvôli svojej rozmanitosti členenia, avšak jej hlavná výhoda spočíva v tom, že vytvára rovný skoro konzistentný povrch, ktorý sa javí ako jednoliaty. Technologicky ide o to, že sa sklo kotví pomocou takzvaných motýlikov priamo na stĺpiky a odpadá použitie prítlačných líšt ako je to pri klasickej stĺpko-priečkovej fasáde. Medzera sa potom vyplní špeciálnym štrukturálnym tmelom a výsledkom je hladká fasáda. Použitie je rôznorodé a je obľúbené v minimalistickej modernej architektúre, ktorá je čistá, jednoduchá a bez zbytočných prvkov navyše. Nevýhodou v tomto prípade je jej cena, keďže je nutné pri výrobe vkladať do izolačnej dutiny skla hliníkový U profil, čo značne navyšuje čas aj pracnosť výroby skla a zároveň aj jej inštalácia, lebo štrukturálny tmel sa nanáša postupne do každej horizontálnej aj vertikálnej škáry. Výsledok však stojí za to a preto cena býva len málokedy definitívnou prekážkou.