STREŠNÉ SVETLÍKY

Strešné svetlíky sú často achillovou pätou mnohých aj skúsených hlinikárskych dielní. Dokonca nás najčastejšie klienti vyzývajú dodať strešné svetlíky aj keď na stavbe realizuje hliníkové okná iný dodávateľ. Dovolíme si tvrdiť že s návrhom a dodávkou strešných sklenených svetlíkov máme bohaté skúsenosti. A to bez ohľadu na to či sa jedná o pochôdzne alebo nepochôdzne sklenené strešné svetlíky. Pointa takýchto dodávok je ich precízna projektová príprava, ktorú máme na vysokej úrovni.

Firma almon s.r.o. dodáva hliníkové nepochôdzne svetlíky od renomovanej nemeckej značky Wicona, ktorá patrí medzi svetových lídrov v oblasti vývoja. Máme bohaté skúsenosti s navrhovaním, výrobou a montážou takýchto výrobkov. Zároveň ponúkame nadštandartné služby v oblasti predprojektovej a projektovej prípravy kde patríme medzi vyhľadávaných odborníkov. Svoje služby a produkty sme schopný odprezentovať v našom Showroome kde máme vystavené mnohé vzorky. Budeme radi ak sa nám ozvete a dohodnete si stretnutie, kde Vám odporučíme to ideálne riešenie pre Vás. 

PRIESTOR
PRESVETLENIE

Výber svetlíkov

Nepochôdzne svetlíky

Nepochôdzne sklo-hliníkové svetlíky si väčšina ľudí objednáva z dôvodu presvetlenia priestoru zhora. Sú výborným zdrojom svetla a dodajú miestnosti luxus. Ale vhľadom na to že sa jedná o zásah do strechy je doležité ich správne navrhnúť a zrealizovať. A vzhľadom na to že delia interiér od exteriéru je nutné ich navrhnúť a zrealizovať dostatočne tepelnoizolačné. Kedže nejeden klient ich má na mieste kde sú viditeľné treba dbať aj na ich dizajn z vonkajšej strany. Preto sú naše svetlíky navrhované vždy na mieru pre danú situáciu, kde vieme zohľadniť individuálne požiadavky klienta. Máme za sebou množstvo úspešných realizácii a preto sme často vyhľadávaný práve na takýto druh konštrukcií.  

 

Pochôdzne svetlíky

Pochôdzne tepelnoizolačné strešné svetlíky patria s pomedzi všetkých dodávaných svetlíkov k tým najkomplikovanejším. Je to súbor samostatných špecifikácií, ktoré sami o sebe sú zložité na vyriešenie avšak tu treba brať ohľad na všetky. Sú to veci ako sklon svetlíka, ktorý býva zväčša nulový, tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré treba riešeiť individuálne keďže sa nevkladajú do systémových rámov, je to bezpečnosť vzhľadom na to že sa po nich chodí a v neposlednom rade vzhľad. Na vyriešenie všetkého je potrebná dostatočná znalosť problematiky. My vo firme almon máme skúsenosti, ktoré za roky praxe máme nadobudnuté. Vieme odborne poradiť, naprojektovat, vyrobiť a namotovať pochôdzny svetlík tak aby spĺňal všetko náležité, tak aby bol klient spokojný.  

 

Tienenie svetlíkov

Tak ako svetlíky dokážu byť výborným zdrojom svetla, tak dokážu byť aj veľkým zdrojom tepla. Aby sme zabránili značnému prehrievaniu interiéru je potrebné zadržať teplo vonku. Preto ako komplexný dodávateľ riešení ponúkame tienenia strešných svetlíkov, ktoré nájdete v sekcii tieniaca technika. Máme bohaté skúsenosti pri realizácii takýchto tienení a radi si to s Vami prejdeme aj osobne v našom showroome, kde máme okrem iného aj takéto tienenie. Neváhajte a dohodnite si stretnutie.