SKLENENÉ ZÁBRADLIA

Sklenené samonosné zábradlia sú jedinečné svojim dizajnom. Neexistuje žiadny výrobok, kde by bolo vidno tak málo z konštrukcie a spĺňalo aj bezpečnostné hľadisko

Pri navrhovaní sklenených zábradlí dbáme v prvom rade na bezpečnosť. Tento typ zábradlí sa používa často v interiéroch a vie byť krásnou súčasťou stavby v exteriéroch. Nezanedbajte prípravu, ktorá je pri tomto type zábradlí najdôležitejšia. 

Inšpirujte sa v galérii našich realizácií sklenených zábradlí. 

zábradlie
ktoré nie je bežné

Produkty:

Sklenené zábradlie - samonosné - líniový profil

líniový profil

Najčastejším a najobľúbenejším spôsobom kotvenia samonosného skleneného zábradlia je do líniového profilu. Možnosti kotvenia sú neobmedzené, či už z čela betónovej dosky alebo z vrchu. 

Výška bežného typu samonosného líniového profilu je 125mm. Je možné zvoliť tento typ konštrukcie do interiéru aj exteriéru

V našom sortimente nájdete ponuku bežných povrchových úprav ako je elox alebo inox, poprípade nové obľúbené čierne prevedenie. 

Sklo je v hliníkovom profile zafixované klinom, ktorý zároveň umožňuje nastavenie samotnej tabule do roviny. 

Sklenené zábradlie - samonosné - bodové úchyty

nerezový terč

Jednou z možností ako ukotviť sklenené zábradlie je na nerezové terče (tzv. bodové kotvenie). 

Dnes máme na výber terče rôznych tvarov, veľkostí a technických vylepšení. 

Štandardne sa dodávajú terče v povrchovej úprave nerez, samozrejme máme riešenia aj pre náročnejších klientov. Tento typ skleneného zábradlia je vhodný na galérie a schodiská. Odsadenie sklenenej tabule od steny je od 30 - 50mm, záleží od požiadaviek a možností na stavbe. 

Každý typ samonosného zábradlia môže byť doplnený o špeciálne komponenty ako sú držiaky, madlá alebo vstupné dvierka ako jeden zo segmentov.

Sklenené zábradlie - predokenné

sklenené zábradlie pre francúzske okná

Predokenné sklenené zábradlia sa používajú na francúzskych oknách. 

Uchytenie takéhoto typu zábradlia môže byť napríklad do bočných profilov, tento spôsob je dizajnovo najobľúbenejší pre jednoduchosť a cenovú dostupnosť. Sklenená tabuľa je v takomto prípade zložená z dvoch skiel, ktoré sú zlepené PVB fóliou

Ďalšou možnosťou uchytenia zábradlia pred oknom je na nerezové body, kde sklo musí postúpiť proces kalenia vo výrobe a rozmer skla je značne väčší oproti vertikálnym profilom po stranách. 

Ochotne Vám pomôžeme vybrať správny typ uchytenia skleneného zábradlia pre okenné konštrukcie. Neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu. 

Sklenené zábradlie - doplnky

madlá pre zábradlia

Nami ponúkané madlá pre sklenené zábradlia sú prevažne vyrobené z nereze. V ponuke máme samozrejme aj hliníkové madlá, poprípade drevené

Možnosti inštalácie:

- nalepené na hranu skla (subtilné rozmery),

- natĺkané cez montážnu gumu (časté prevedenie),

- uchytené pomocou konzol mimo os skla.

Madlá neslúžia iba na ochranu hornej hrany skla, ale pomáhajú aj stuženiu celého zábradlia. 

Nájdite inšpiráciu v našej galérii.  

Sklenené samonosné zábradlie - Spigot

správna voľba do exteriéru

Jeden z najvhodnejších možností kotvenia skleneného zábradia do exteriéru je cez Spigot kotvy.

Umožňuju jednoduché osadenie z vrchu betonovej dosky a zároveň zabezpečuju odtečenie vody z terasy.To je možné na základe odsadenia skla od zeme. Zábradlie je možné samozrejme doplniť o nerezové madlo na hornej hrane skla. 

Takýmto spôsobom je možné jednoducho zrealizovať zábradlie pre obmedzenie vstupu k bazénovej časti aj so zakomponovaním vstupných dvierok.  

Inšpirujte sa našími realizáciami v galérií. 

Zábradlia pri schodiskách

sklenené zásteny

Sklenené zábradlia ako sklenené priečky pri schodoch je časté riešenie dvoch požiadaviek naraz. Zabrániť šírenie hluku na poschodie a ako zábrana proti prepadnutiu. 

Možnosti inštalácie sú rôzne, závisi od pripravenosti na stavbe a dizajnových nárokov. 

Pre inšpiráciu si pozrite fotografie v našej galérií. V prípade ak máte záujem o cenovú ponuku takehóto typu skleneného zábradlia, kontaktujte nás prostrednictvom e-mailu.