Vonkajšie clony Gardena

Tienenie Gardena  je ideálnym riešením na tienenie zimných záhrad, pergol, sklenených prístreškov a svetlíkov. Vytvára a chráni priestor pred slnečnými lúčmi a prehrievaním.

Vonkajšia clona sa kotví priamo na konštrukciu a je vhodná na rovné ale aj lomené plochy.

Elektronickým ovládaním si tienenie môžete kedykoľvek spustiť alebo stiahnuť do krycieho boxu, ktorý ho zároveň chráni pred nepriaznivým počasím. Ovládanie tienenia typu GARDENA je zabezpečené motorickým ovládaním pomocou diaľkového alebo nástenného ovládaču.

Pri nepriaznivom počasí sa látka automaticky stiahne vďaka veternému a dažďovému čidlu, ktoré chráni látku proti jej poškodeniu.

TEXT
TEXT

Produkty:

Gardena 200

TEXT TEXT

Tienenie Gardena 200 vás ochráni pred nepríjemnými slnečnými lúčmi a prehrievaniu zimnej záhrady. Konštrukcia tieniacej markízy je určená na podvesenie na strešnú konštrukciu rovnej zimnej záhrady. 

Vedenie látky je zabezpečené postrannými vodiacimi lištami. V prevedení Gardena 250 ZIP je látka v postranných vodiacich lištách vedená v zipe.

Pri určitých typoch látok je možné zatieniť plochu až 10 000 x 4500 mm. 

Gardena 350

TEXT TEXT

Gardena 350 viete využiť nie len na tienenie zimných záhrad ale aj na zatienenie terás kaviarní alebo reštaurácií. Je určená na kotvenie zvrchu konštrukcie zimnej záhrady alebo terasy. 

Základná farba konštrukcie je biela, strieborná alebo štruktúrovaný antracit.

V prevedení Gardena 350 ZIP je látka vedená v postranných vodiacich lištách, vedená v zipe. 

Podľa zvoleného typu látky môžete zatieniť terasu alebo záhradu až o rozmere 10 000 x 5000 mm. 

Gardena 500

TEXT TEXT

Na zamedzenie prehrievaniu zimných záhrad a priestorov cez strešné svetlíky je Gardena 500 najvhodnejším riešením. Jeho najväčšou výhodou je špeciálna lomená konštrukcia, ktorá umožňuje tieniť jednou markízou šikmú aj zvislú časť zimnej záhrady.

Tieniaca clona má samonosnú konštrukciu s boxom na nábal látky, ktorý je nasunutý na vodiace koľajnice a sú uchytené z vrchnej strany konštrukcie strechy zimnej záhrady alebo svetlíka.

Vysunutie látky a jej stále vypnutie zaisťuje pružinový mechanizmus. Maximálne vysunutie a šírka  jednej konštrukcie je 6,5 m ale spojením štvordielneho vyhotovenia môžete zatieniť zimnú záhradu so šírkou až 24 m.